Pulsometr Garmin Forerunner 110

Forerunner 110
602
PLN
Pulsometr Garmin Forerunner 110
Pulsometr Garmin Forerunner 110 1 4.00739
Pulsometr Garmin Forerunner 110
instore_only
Dostępność:
wycofany z oferty
Cena: 602,00 zł
Cena netto: 489,43 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 46)
Kod produktu:

010-00863-12

Producent:
Garmin

 

 

 

 

Pierwszy kontakt z pulsometrem Garmin Forerunner 110 sprawia wrażenie jakbyśmy mieli do czynienia ze zwykłym zegarkiem codziennego użytku. Takie właśnie było założenie producenta. Stworzyć zegarek małogabarytowy oferujący użytkownikowi podstawowe funkcje treningowe. 

W niewielkiej obudowie ukryto czuły moduł gps, za pośrednictwem którego otrzymujemy informacje o pokonanym dystansie, czasie czy prędkości. Inżynierowie Garmina skupili się na maksymalnym uproszczeniu interfejsu. Zegarek jest zatem dedykowany dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem lub biegają dla przyjemności, okazjonalnie i  nie mają potrzeby zagłębiania się w szczegółowe parametry swojego treningu.

 

Dostępne wersje i zawartość opakowania zegarka Garmin Forerunner 110:


Garmin Forerunner 110 występuje w trzech wersjach. Numery katalogowe poszczególnych modeli znajdziesz w zakładce Wersje (na górze opisu) lub Klikając tutaj >>. Zegarki w wersji damskiej i męskiej posiadają w zestawie czujnik tętna i różnią się między sobą tylko i wyłącznie kolorystyką. Wersja FR 110 unisex jest szara i nie ma w zestawie czujnika tętna. 

Skoro przedstawiliśmy już dostępne modele to możemy przejść do opisu zawartości opakowania. W skrócie, skład opakowania przedstawiliśmy także, w zakładce W pudełku (na górze opisu). Możesz też Kliknąć tutaj >> w celu bezpośredniego  przekierowania do owej zakładki.


W dalszej części opisu, jako zegarek demonstracyjny wykorzystamy damską odmianę zegarka treningowego Garmin Forerunner 110 W (Women).

Poniżej przedstawiamy ujęcia modelu jeszcze nierozpakowanego:


Garmin Forerunner 110


Garmin Forerunner 110

Garmin Forerunner 110

Garmin Forerunner 110

Po wstępnych oględzinach kartonika z zewnątrz, sprawdźmy co znajduje się wewnątrz:
Teraz możemy skupić się na prezentacji poszczególnych elementów:

 

Najważniejszy element opakowania stanowi oczywiście zegarek treningowy, czyli Garmin Forerunner 110 [1]. Do paska przymocowana jest żółta karteczka z jakże cenną informacją, przypominającą o konieczności naładowania zegarka przed jego użyciem. Co prawda karteczka nie uwzględnia naszego rodzimego języka, ale za to obrazek na jej odwrocie ma jednoznaczny przekaz :)

Garmin Forerunner 110 Women


Garmin Forerunner 110

W nawiązaniu do treści w/w karteczki, w opakowaniu odnajdujemy Klips ładujący [2], który spełnia dwie funkcje. Po podłączeniu do komputera, umożliwia transfer danych, a po wpięciu do Adaptera AC [3] i sieci pozwala naładować akumulator w zegarku. Z dołączonej do zestawu skróconej instrukcji użytkownika [4], dowiemy się miedzy innymi, że "Urządzenie Forerunner 110 nie będzie się ładować, jeśli temperatura otoczenia znajdzie się poza zakresem 5-40 stopni Celsjusz." Skrócona instrukcja dostępna jest w 12 wersjach językowych w tym m.in. polskiej. Pełną wersję można pobrać na końcu opisu lub klikając tutaj >>.

Ładowanie akumulatora nie jest skomplikowanym procesem. Według wsparcia technicznego Garmina bateria nie musi być poddawana procesowi formatowania. Wspomniany wyżej klips ładujący posiada cztery piny, które idealnie pasują do styków w tylnej części zegarka. Na poniższych zdjęciach prezentujemy klips ładujący w połączeniu z adapterem sieciowym i zegarkiem Garmin Forerunner 110.

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ładowarka Garmin Forerunner 110W

Ostatni, nie przedstawiony jeszcze  element opakowania to Czujnik tętna [5]. W zestawie znajduje się klasyczna wersja czujnika, znana m.in z modelu FR 305. Garmin Forerunner 110 jest również kompatybilny z nowszym czujnikiem tętna premium (wykonany z elastycznego materiału), który można nabyć osobno. O ile w samym zegarku akumulator jest niewymienny, tak w przypadku czujnika tętna baterię bez problemu można wymienić. Opis wymiany baterii znajdziesz Klikając tutaj >>

Czujnik tętna Garmin Forerunner 110

Czujnik tętna Garmin Forerunner 110


Pierwszy kontakt, czyli przegląd funkcji zegarka Garmin Forerunner 110:  

Po pierwszym naładowaniu zegarka, możemy przejść do bliższego zapoznania się z jego funkcjami. Zanim jednak włączymy pulsometr przyjrzyjmy się przyciskom, które znajdują się na jego obudowie:

Garmin Forerunner 110


Czas poznać Forerunnera 110 i jego możliwości. Zakładamy czujnik tętna na klatkę piersiową i klikamy przycisk Power/Light. Przytrzymujemy go kilka sekund. Po powitalnym napisie "Garmin" pojawi się okno z możliwością wyboru języka, jednostek oraz formatu czasu.


Garmin Forerunner 110


W związku z pierwszym uruchomieniem, musimy przejść przez proces uzupełnienia danych użytkownika, które w trakcie treningów pozwolą lepiej przeliczyć spalone kalorie. Uzupełniamy zatem wiek i wagę. Profil użytkownika można w przyszłości edytować z poziomu Menu zegarka, gdzie dodatkowo można ustawić płeć, wzrost oraz stopień aktywności (czym jest stopień aktywności? Kliknij tutaj >>)


Ustawianie profilu Garmin Forerunner 110


Teraz pozostało już tylko poczekać na złapanie sygnału gps. Przy pierwszym lokalizowaniu warto wyjść na otwartą przestrzeń.    Po kilu minutach Forerunner ustali pozycję, co zaowocuje automatycznym ustawieniem godziny oraz daty. Dodatkowo ikona satelity przestanie mrugać.


Garmin Forerunner 110


Pulsometr po kilkunastu sekundach powinien wykryć czujnik tętna, o czym poinformuje nas stosownym komunikatem oraz wyświetloną w lewej części ekranu ikoną serca. Czujnik tętna można także włączać lub wyłączać po wejściu w Menu zegarka. 


Garmin Forerunner 110


Funkcja AutoLap: 

Właściwie jesteśmy już prawie gotowi do rozpoczęcia treningu. Zegarek zlokalizował sygnał gps i pokazuje nasze bieżące tętno. Do zakończenia pełnej konfiguracji warto jeszcze ustawić długość okrążenia. Forerunner 110 podobnie jak pozostałe odbiorniki Garmina oferuje dwie możliwości zapisywania okrążeń: ręczne lub automatyczne. 

 

Auto Lap w Garmin Forerunner 110

 

Z doświadczenia wiemy, że użytkownicy zdecydowanie częściej wybierają tryb auto. W celu ustawienia długości okrążenia przytrzymujemy przez 3 sekundy przycisk Page/Menu. Następnie przechodzimy strzałką w dół (przycisk Lap/Reset) na pozycję Auto Lap i wybieramy ją klikając przycisk Page/Menu. Definiujemy długość okrążenia. Przykładowo ustawiamy 1 kilometr. W praktyce będzie to wyglądało tak, że Forerunner 110, po każdym pokonanym kilometrze będzie automatycznie zapisywał parametry tego okrążenia. Po zakończeniu treningu i przesłaniu go do komputera, pojawi się możliwość szczegółowej analizy każdego kilometra biegu.

 

Auto Lap w Garmin Forerunner 110 

 

Strona treningu, czyli jakie parametry pokaże Forerunner 110:   

Trening na zewnątrz:

Po ustawieniu długości okrążenia przechodzimy do strony treningu i klikamy przycisk Start/Stop. Stoper zostanie uruchomiony. Czas będzie widoczny w środkowej części ekranu. W tym samym polu po kliknięciu przycisku Page/Menu zobaczymy bieżące tętno. Forerunner 110 pokazuje tylko i wyłącznie aktualne tętno.

 

Strony treningu Garmin Foreunner 110

 

 Garmin Forerunner 110

 

Po przesłaniu danych do Garmin Connect, uzyskamy m.in. dostęp do wykresu tętna.

 

Wykres tętna Garmin Forerunner 110  

  

W górnej części ekranu znajduje się pokonany dystans. W dolnej z kolei możemy wybrać jedną z dwóch opcji:

- średnią prędkość ostatniego okrążenia wyrażoną w km/h

- średnie tempo ostatniego okrążenia

 

Trening wewnątrz budynku (brak sygnału gps): 

 

W związku z tym, że Garmin Forerunner 110 nie jest kompatybilny z czujnikiem kroków Garmin Footpod SDM4, w trakcie ćwiczeń na sali, gdzie nie ma możliwości zlokalizowania sygnału gps, nie może pokazać parametrów związanych z przemieszczaniem się.

Zegarek zarejestruje dwa parametry: czas treningu oraz tętno. Dodatkowo w Garmin Connect można sprawdzić spalone w trakcie treningu kalorie.   

 

Trening bez gps Garmin Forerunner 110

 

Trening bez gps Garmin Forernner 110


Zapisanie aktywności, czyli przegląd historii treningów w zegarku Garmin Forerunner 110:

 

Kończąc trening, ponownie wciskamy przycisk Start/Stop. Stoper zostanie zatrzymany. Aby przenieść ostatnią aktywność do historii zegarka, wciskamy i trzymamy przez 3 sekundy przycisk Lap/Reset. Stoper zostanie wyzerowany, a trening zapisany.

Aktywności można przeglądać z poziomu zegarka lub jeżeli zależy nam na dokładniejszej analizie przesłać do Garmin Connect. 

Sprawdź  możliwości GarminConnect Kliknij tutaj >>


Zapis historii Garmin Forerunner 110


Tryb zwykłego zegarka:

 

W trybie spoczynku , przy wyłączonym gps Forerunner 110 może pracować do 4 tygodni. Oryginalny kształt i kolorystyka sprawiają, że wielu użytkowników poza treningiem wykorzystuje zegarek w codziennym użyciu. 

 

Garmin Forerunner 110


Podsumowanie, czyli opinia zespołu forerunners.pl:

Jak już wspominaliśmy na początku opisu, myślą przewodnią jaką kierował się Garmin, przy projektowaniu modelu Forerunner 110 było stworzenie zegarka oferującego użytkownikowi podstawowe funkcje treningowe w przystępnej cenie. Jest to idealny zegarek dla początkującego biegacza lub użytkownika, któremu zależy na podstawowych danych.

Przed zakupem tego modelu warto zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy zależy nam na pomiarze tętna? Jeśli ten parametr nie jest kluczowy, bo biegamy okazjonalnie, to naszym zdaniem warto dokładniej przyjrzeć się zegarkowi Garmin Forerunner 10 (Kliknij tutaj >> w celu przejścia do opisu zegarka FR 10). Z kolei jeśli chcemy opierać swoje treningi na pracy serca to szybko może okazać się, że FR 110 jest zbyt prosty i nie dostarcza wystarczających informacji. W tym przypadku lepiej na wstępie zainwestować więcej i kupić np. Forerunnera 210 lub wyższy model. 


Dokładamy wszelkich starań, żeby nasze opisy były rzetelne i jak najdokładniej prezentowały możliwości poszczególnych zegarków.  Mamy jednak świadomość, że jest to temat bardzo rozbudowany i nie o wszystkim uda nam się napisać.

W tym miejscu pojawia się nasza prośba do Was: Czytelników, Aktywnych Użytkowników produktów Garmina czy też przyszłych posiadaczy Forerunnerów. Jeżeli znaleźliście w naszym tekście jakąś nieścisłość lub chcielibyście podzielić się swoją wiedzą z innymi użytkownikami, napiszcie do nas (sklep@forerunners.pl), a my uzupełnimy opis.   

Bardzo zależy nam na  Waszej opinii dlatego będziemy wdzięczni za kilka zdań, które zmotywują nas do dalszych działań i pozwolą rozbudowywać nasz sklep. Opinie można dodawać klikając w zakładkę Opinie na górze opisu.     

Możecie także dodać komentarz na samym dole strony (pod produktami powiązanymi), korzystając z wtyczki społecznościowej Facebook. Twój wpis zobaczą Twoi znajomi, którzy być może odwiedzą naszą stronę do czego serdecznie zachęcamy :)

Pozdrawiamy.

Zespół forerunners.pl  

  

Pliki do pobrania:

Galeria produktu

Opinie o produkcie (1)

sylas74
12 stycznia 2014

Niestety moja ocena w skali 1-6 była by 1+ !!!!! Kupiłem żonie 110-tkę pod choinkę od razu mieliśmy kłopot zrobiła jeden trening i jak wyłączyła już nie reagował ani na ładowarkę , na podłączenie do koma także. Nic na wyświetlaczu. Udało mi się wymienić na nowy . OK Ale nie do końca biegając te same odcinki Ja na 305 mam przykładowo 10km przebiegnięte, a żona 9km670m . Na ostatnim treningu założyłem oba 305 i 110 i po przebiegnięciu 14km różnica była ogromna! i wdystansie , a co za tym idzie średniej biegu na km na 305 wyszło po 4,34 a na 110 po prawie 4,05 !!!!!!!!! TYLE BĘDZIEMY REKLAMOWAĆ


Click Shop | Hosting home.pl